COMING UP
Indianapolis Colts
Sunday vs Chiefs, 1 p.m. (CBS)
Oct. 2 vs. Titans, 1 p.m. (FOX)
Oct 6 at Broncos, 8:15 p.m. (Prime Video)
Indiana University Football
Saturday in Cincinnati, 3:30 p.m. (ESPN2)
Oct. 1 in Nebraska, 7:30 p.m. (BTN)
Oct 8 vs. Michigan, noon (TBA)
Purdue football
Saturday vs. Florida Atlantic, 7:30 p.m. (BTN)
October 1 in Minnesota, noon (TBA)
8 October in Maryland, noon (TBA)
Notre Dame football
Saturday in North Carolina, 3:30 p.m. (ABC)
Oct. 8 at BYU, 7:30 p.m. (NBC/Peacock)
Oct. 15 vs. Stanford, 7:30 p.m. (NBC/Peacock)
Cincinnati Red
Today vs. Brewers, 6:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Friday vs. Brewers, 6:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Saturday vs. Brewers, 6:40 p.m. (Bally Sports Indiana)
Indianapolis Indians
Today against St. Paul, 7:05 p.m
Friday vs. St. Paul, 7:05 p.m
Saturday against St. Paul, 6:35 p.m
Indy Eleven
Sunday v Loudoun United FC, 5pm (ESPN+/WNDY)
Sept. 28 at Atlanta United FC2, 7:30 p.m. (ESPN+)
Oct. 1 vs. FC Tulsa, 7 p.m. (ESPN+/WNDY)
NASCAR
Sunday in Fort Worth, Texas, 3:30 p.m. (USA)
Oct. 2 in Talladega, Alabama, 2 p.m. (NBC)
Oct. 9 in Charlotte, NC, 2 p.m. (NBC)
HIGH SCHOOL SPORT TODAY
volleyball
South Decatur in Greensburg, 6:30 p.m
Floyd Central at Columbus East, 7 p.m
Edinburgh at Crothersville, 7 p.m
Hauser at Trinity Lutheran, 7:15 p.m
Southwestern (Hanover) in Jennings County, 7:15 p.m
Brown County at Greenwood, 7:15 p.m
boys football
Hauser at Irving Preparatory Academy, 5:30 p.m
Trinity Lutheran in Brown County, 5:30 p.m
Jennings County at Seymour, 7 p.m
Columbus North at Floyd Central, 7:30 p.m
girls soccer
Bedford North Lawrence at Trinity Lutheran, 6 p.m
cross country
South Decatur at South Ripley, 5 p.m
boys tennis
Edinburgh in Brown County, 4:30 p.m
Jennings County at Seymour in the HHC tournament, 4:45 p.m
Bedford North Lawrence at Columbus East in the HHC Tournament, 5:30 p.m
Bloomington North at Columbus North, 5:30 p.m
Trinity Lutheran in the South West (Shelby), 5:30 p.m
SPORT ON TV TODAY
college football
West Virginia at Virginia Tech, 7:30 p.m. (ESPN)
Coastal Carolina, Georgia, 7:30 p.m. (ESPN2)
Chattanooga, Illinois, 8:30 p.m. (BTN)
Women’s College Soccer
Wisconsin at Purdue, 5 p.m. (ESPNU)
Miami at Pittsburgh, 6 p.m. (ACC)
Rutgers at Penn State, 6 p.m. (BTN)
St. John’s in Georgetown, 7 p.m. (FS1)
Auburn, Arkansas, 7 p.m. (SEC)
Clemson at Wake Forest, 8 p.m. (ACC)
golf
Presidents Cup 2022: US vs. International, Day 1, 1 p.m. (Golf Channel)
DP World Tour: The Cazoo Open de France (recorded), Friday 4am (Golf Channel)
horse race
NYRA: America’s Day at the Races, 2 p.m. (FS2)
MLB
Twins at Royals or Angels at Rangers, 2 p.m. (MLB)
Cardinals at Padres or Mariners at Athletics (joined in progress), 5 p.m. (MLB)
Brewers at Reds, 6:30 p.m. (Bally Sports Indiana)
Braves at Phillies or Red Sox at Yankees, 7 p.m. (FOX)
Diamondbacks at Dodgers, 10 p.m., or Guardians at White Sox, 8:10 p.m. (MLB)
NFL
Steelers at Browns, 8:15 p.m. (Prime Video)
Men’s Rugby
NRL: Parramatta in North Queensland, Preliminary Final, Friday 5:45am (FS2)
men’s soccer
UEFA Nations League group stage: Kazakhstan-Belarus, Group K, 10am (FS2)
UEFA Nations League group stage: Latvia-Moldova, Group M, 11:50 (FS2)
UEFA Nations League Group Stage: Belgium v Wales, Group D, 14:30 (FS1)
UEFA Nations League Group Stage: Poland v Netherlands, Group D (Pre-recorded), 11pm (FS1)
tennis
San Diego-ATP, Tokyo-WTA, Seoul-WTA Early Rounds, 6:00am and 8:30am today and 6:00am Friday (Tennis)
Metz-ATP, San Diego-ATP Early Rounds, 8am (Tennis)